Napfogyatkozás – a fény éve

2015. március 20-án, pénteken Magyarországról is megfigyelhető volt a részleges napfogyatkozás. A napfogyatkozás közel 60 százalékos volt, vagyis ez azt jelenti, hogy a Hold csaknem 2/3-át takarta el a Napnak. Azt mondhatjuk azonban, hogy ez valójában teljes napfogyatkozás, mert a teljesség sávja lakott területektől távol, az Atlanti-óceán vidékein helyezkedett el. Sötét ekkor sem volt, azonban a napfény mennyisége észrevehetően csökkent.

A fény évének jegyében diákjainkkal mi is megtekintettük ezt az eseményt. Ezt követően beszélgettünk, kisfilmeket néztünk meg a fény fontosságáról, valamint arról, mit is jelent a napfogyatkozás. A délután folyamán pedig a világosság és a sötétség szerepének fontosságára hívtuk fel a diákjaink figyelmét. Példákkal illusztráltuk ezek megjelenését az irodalomban és drámában.

A diákok többségének még nem volt alkalma eddig megfelelő biztonsággal megnézni egy napfogyatkozást, ezért izgatottan várták, élvezték a látványt.

Ez a ritka esemény feldobta a diákok napját és vidám hangulatban, új élményekkel gazdagodva zárhattuk le a napot.