Márton nap a Felnőttek Általános Iskolája osztályaiban

2014. november 6-án a Felnőttek Általános Iskolája tanulói a Márton napra készülődvén, tematikus napon vettek részt.
A tanítási órák során először a Márton napi népszokásokról beszélgettünk. Az ismeretek bővítése érdekében egy rövid írást is elolvashattak ezekről a hagyományokról. Az olvasottak alapján később egy tematikus keresztrejtvényt töltöttek ki. A következő blokkban Szent Márton életével foglalkoztunk, és megtudhattunk, hogyan kapcsolódik a lúd Szent Mártonhoz, illetve Márton napjához.
Csoportokban dolgozva, az információk alapján a diákok Márton napi plakátokat készítettek, mely nem csak az ismeretterjesztést szolgálja, hanem egyben dekoráció is, hiszen a plakátokat különböző Márton napi képekkel, színes rajzokkal díszítették. Az illusztrációk egyik központi témája az a jelenet volt, amikor Szent Márton odaadja köpenyét egy koldusnak.
A „libás szójáték” után, a nap végén a tanulók megtekinthették a Lúdas Matyi című rajzfilmet. A filmvetítés jó hangulatban telt, így remek lezárása volt a tematikus napnak.