Madarak és fák napja - május 10.

A Madarak és Fák Napjának célja, hogy különböző megemlékezésekkel, rendezvényekkel a társadalom, különösen az ifjúság természetvédelem iránti elkötelezettségét kialakítsuk, elmélyítsük. Azonban fontos, hogy ne csak ezen a napon gondoljunk a madarakra és a fákra! A hétköznapokon is figyelnünk kell a “hallgatag” és “énekes” társainkra. Tudatosítani kell a diákokban, hogy a fák oxigént termelnek, port szűrnek meg és a városokban a zajvédelemben is fontos szerepük van. Valamint a színes, gyönyörű madarak éneke, a fák zöldje meg is nyugtatja az embert, kellemes kikapcsolódást nyújthat hétköznapjainkban is. Fontos megláttatni a gyerekekkel, hogy ezeknek az élőlényeknek a sorsát egyre inkább befolyásolja a mindenen uralkodni vágyó ember, az év többi, háromszáz-egynéhány napján is… Ez az alkalom erre nyújtott jó lehetőséget iskolánk tanulóinak. Megismerkedhettek énekes madarainkkal is, tudatosodhatott bennük az, hogy mindannyian felelősek vagyunk a környezetünkért és csak együttes erővel óvhatjuk meg. Hatvan város zöldövezeteiben, parkjaiban madár lesen is többször jártunk. A program végén pedig a diákok elkészítették a saját plakátjukat.