Színjátszás és rendezés képzés Kisújszálláson

Iskolánk két pedagógusa 2015. április 10-én a kisújszállási Kossuth Lajos Baptista Általános Iskolában vehetett részt a Baptista Oktatási Központ által megrendezett Színjátszás és rendezés képzésen.

Az egész napos program során olyan ötletekkel, módszerekkel ismerkedhettünk meg, amely az iskolák színjátszó csoportjainak működését segítik, illetve hasonló csoportok megalakításához nyújtanak támpontot. Rövid elméleti áttekintés után iskolai színjátszó csoportok által előadott, rövid, ötletes előadásokat tekintettünk meg, majd ezeket elemeztük is. Megismerkedtünk a plasztikon módszerével is, valamint ötleteket kaptunk arra vonatkozólag, mit kell figyelembe venni egy-egy ilyen jellegű előadás során.
Az ebédet követően gyakorlati feladatok során hasznosíthattuk a nap folyamán tanultakat. A résztvevő pedagógusok két külön csoportban más-más feladatot oldottak meg. Az egyik csoport a már említett plasztikon módszerrel mutatta be Jónás történetét. A másik csoport 5 bibliai jelenetet kapott, melyeknek színpadra állításához kellett ötletbörzét tartaniuk.

Az egész napos program során számos új ismeretre, hasznos tapasztalatra és szakmai kapcsolatra is szert tehettünk.