Ismerd meg Hatvant és a Grassalkovich-kastélyt

A szerdai délután Hatvan megismerésének jegyében telt el. A diákok kis előadást hallhattak, majd rövid történeteket olvashattak Hatvan városról és a hatvani Grassalkovich-kastély múltjáról, jelenéről. Ezt követően feladatokat kaptak a frissen szerzett új ismeretekkel kapcsolatban. Majd közösen látogatást tettünk a kastélyban a 9. osztályos diákokkal. Közülük senki nem járt még ott sem korábban, sem a kastély felújítása óra így lelkesen vettek részt a közös programon. Megtekinthettük a Kárpát-medence élőhelyei és vadfajai, a vadászmesterség története, a halászmesterség és horgászat fejlődése, a Barokk vadászkonyha, a Széchenyi Zsigmond emlékszoba, a vadászat kultúrtörténete, a vadászírók, élmények és a modern vadászmesterség: trófeaközpontú vadászat kiállításait. Zárásként a Kastély udvarában tettünk sétát. Eredményesen, élményekkel gazdagon telt el a nap.

Itt pedig a fotók...