Hit és pedagógia konferencia
2015.03.07

Iskolánk is képviseltette magát a Hit és Pedagógia címmel megrendezett egész napos konferencián, amelyet a Baptista Szeretetszolgálat, a BOK és a Baptista Egyház gyerekmissziós csoportja szervezett.

Papp János egyházelnökünk bevezetésével a nap fő íve arra a hídra épült, amit a gyülekezeti lelki munkások és az intézményekben dolgozó pedagógusok között kívántak építeni ezzel a rendezvénnyel. Erre épültek az előadások és a bemutatók is. Teljesen más közeg a hívő szülők gyermekei és az intézményekben tanuló gyermekek légköre, de szeretnénk mindkettőjüket elérni Krisztusnak és ebben segíteni egymást.

A délelőtt folyamán három előadást hallottunk, délután pedig számos, gyermekekkel, fiatalokkal foglalkozó keresztyén misszió mutatkozott be.

Előadóin voltak a délelőtt folyamán:

• Steiner József: Egészséges gyülekezetek építése a jövő generációi számára.
  • Varga György: Jó minta: intézmény – gyülekezet kapcsolat.
  • Pécsi Rita: Egészséges személyiség.

Délután bemutatkoztak:
  • Szülő Klub (Érd),
  • Életrevaló (baptista tankönyvsorozat),
  • Timóteus Társaság,
  • FÉK (Fiatalok az Élet Küszöbén),
  • YFC Fiatalok Krisztusért – Biztos Szikla Klub (tiniknek),
  • Alpha – Ifi Filmsorozat,
  • EE Egyéni Evangélizáció,
  • B49 Baptista Szeretetszolgálat Iskolaprogramja,
  • Pannonhalmi Béla Baptista Általános Iskola (BTM-es, SNI-s gyermekek számára).

Nagyon köszönjük az előadóknak, a szervezőknek, segítőknek ezt a minden tekintetben nagyon színvonalas konferenciát! Várjuk a folytatást!