Egészségre fel!

2014.09.04 az egészséges életmód, a felvilágosítás jegyében zajlott. A gyerekek csoportokra bontva nézhettek meg különböző kisfilmeket, ami aktuális kamaszkori problémáikra adhatott számukra jó támpontot. Ilyenek voltak: az első menstruáció, annak jelentése, a sexuális élet, fogamzásgátlás, védekezés a sexuális úton terjedő nemi betegségek ellen, nem kívánt terhesség hatása életünkre stb. Ezt követően beszélgetések interaktív foglalkozások zajlottak a látottakkal kapcsolatban. Bátran feltehették kérdéseiket, megvitathatták egyes esetben előforduló eltérő nézeteiket. A diákok nagy része sajnos rendelkezik káros szenvedéllyel ezért fontosnak éreztük a dohányzással kapcsolatos egészségügyi totó kitöltését is. Így szembesülhettek a dohányzás hosszú távú hatásaival is. Majd sor került az emberkereskedelemmel kapcsolatos kisfilm megtekintésére. Amely a napjainkban egyre inkább megjelenő, őket is fenyegető veszélyre való figyelemfelhívásra szolgált.