„Hívatlanul is megjössz minden évben,
Szép március, bilincs-oldó tavasz!”

/Reviczky Gyula/

Március 15-e jelképpé vált. Nemzetünk szabadságszeretetét, szabadság utáni vágyát fejezi ki. Iskolánkban az idei tanévben is a hagyományoknak megfelelően emlékeztünk meg a forradalmi eseményekről. A mostani ünnepségre a texasi baptista önkéntes diákok, felnőttek látogatásának utolsó napján került sor.
11 órakor vendégeink és tanulóink az iskola aulájában foglaltak helyet, hogy megnézzék az ünnepi műsort. Előtte pár perces videó filmet vetítettünk le, amelyben a március 15-i forradalom és szabadságharc eseményeivel, és a magyar nemzeti jelképek értelmezésével teremtettünk bensőséges, ünnepi hangulatot. A videót angol felirat is kísérte, így külföldi vendégeink is pontos képet kaphattak Nemzeti ünnepünk lényegéről, eszméiről.
Ezt követte a 10. évfolyamos tanulók ünnepi műsora, melynek végén a szereplők kokárdát tűztek vendégeink ruhájára.