Gyöngyösi Állatkert

A Hegymenet Klub szervezésében diákjainkkal ellátogathattunk 2014.06.09-én a Hatvantól 30 km-re található gyöngyösi állatkertbe. A szellemi fogyatékos fiatalok és diákjaink a már meglévő baráti kapcsolataikat tovább erősíthették mind a buszút mind a séta közben. A tolerancia és egymás elfogadása az ilyen kötetlen programok alkalmával, mindig jó alapot képez egymás megismeréséhez. Ez most sem történt másként.
Az erős napsütés és a nagy meleg ellenére megnézhettük azokat az állatokat, akik nem a hűvös, árnyékos odújukba bújva hűsöltek. Minden simogatható egzotikus állattal közelebbről is megismerkedhettünk, úgy, mint a teve és a zebra. De barátkozhattunk nyulakkal és kecskékkel is. Annak, akinek volt türelme kivárni a hosszú sort, az állatkert sztárjait, a kis oroszlánokat is megsimogathatta. A gyerekek sok fényképet készítettek és nagyon élvezték a nem mindennapi lehetőséget.