Beszámoló – Október 23-i ünnepség

2014. október 22-én, szerdán tartottuk október 23-i megemlékezésünket, melyet a Felnőttek Általános Iskolájának diákjai adtak elő.
A műsorban az osztály szinte minden tanulója részt vett, ki verssel, ki szöveggel, ki egy kisebb szerepléssel. A cél az volt, hogy ráirányítsuk a diákok figyelmét nemzeti értékeinkre, a szabadság fontosságára, illetve arra, hogy mindannyian társadalmunkat formáló erők vagyunk, mellyel mind pozitív, mind negatív irányba képesek vagyunk hatni.
A nagyobb hatás kedvéért a műsorban volt ének, filmrészlet-bejátszás, korabeli hangfelvétel. Az előadást az iskola többi diákja érdeklődéssel, fegyelmezetten nézte végig. A műsor végi gyertyagyújtás során az egy perces néma csendet minden tanuló megtartotta, megadva ezzel a kellő tiszteletet.
Felelős: Simon Tamás