Első Advent!

Az idei évben 2014. november 28.- án került sor az adventi első gyertyagyújtásra iskolánkban. A műsort az ÉVE-Ruha 3/11. évfolyamos tanulók adták, melyben az ünnep, mint mély varázsos rendhagyás, a hétköznapoktól való áhítatos különbözés jelent meg versekben és prózákban. A szeretet és az emlékezés gyertyafényben sokkal szebb. Visszarepültünk gyermeki önmagunkba, boldog emlékek, érzések közé, amit naponta próbálunk átadni mindenkinek. Berki Mária 10. évfolyamos szociális gondozó dala, szintén a csillogó szemekből áradó tűzről szólt, mely fényeket gyújtott. Ahogy az idő egyre morcosabbra fordul, úgy költözik az emberekbe a melegség, meghittség érzése. A műsorral a diákok ezt igyekeztek kifejezni, illetve azt, hogy az advent a várakozás különleges időszaka, mely talán az év egyik legszebb ünnepét készíti elő.